Aktualności

XVI ŚWIĘTO CHLEBA!

XVI ŚWIĘTO CHLEBA!

Kolejne Święto Chleba w Kościerzynie już za nami!

Głównym celem organizacji uroczystości, podobnie jak w poprzednich latach, było kultywowanie tradycji Święta Chleba, oddanie czci dla chleba i wszystkich osób zaangażowanych w jego powstanie i produkcję, tj. rolników,młynarzy, piekarzy i cukierników.         

Święto miało dwie odsłony: rozpoczęło się Mszą Świętą Dziękczynną w kościele p. w. Świętej Trójcy, a następnie II część odbyła się na kościerskim Rynku. Podczas całego dnia trwania imprezy, jej uczestnicy mogli bezpłatnie degustować wyroby zarówno piekarnicze jak i cukiernicze naszej Piekarni Cukierni. Dodatkowo można było posmakować tradycyjnych lodów własnej produkcji. Na naszym stoisku odbywały się także pokazy przyrządzania wypieków, omawiano etapy powstawania chleba, można było także samemu przygotować dekoracje z marcepanu.

Na scenie można było wziąć udział w licznych konkursach dla najmłodszych, pomiędzy którymi odbywały się występy muzyczne. Punktem kulminacyjnym imprezy był koncert zespołu "TRZY GITARY", który zaprezentował repertuar "CZERWONYCH GITAR".

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z XVI ŚWIĘTA CHLEBA, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ!

9 sierpnia 2013